Se afișează postările cu eticheta De pe forumuri. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta De pe forumuri. Afișați toate postările

joi, 5 noiembrie 2009

Sekai Animezation


îl citez pe Ady :

Sekai Animezation este noua treaptă.

În urmă cu mulţi ani gazetăria românească dedicată animaţiei a început să înflorească, perioadă în care şi fenomenul anime a-nceput să prindă. Din păcate, de-a lungul timpului, revistele anime nu au dat dovadă de substanţialitate sau rigurozitate, întrucât nu putem spune că le-au avut vreodată. Revistele anime nu au fost decât nişte extensii ale unor comunităţi anime, care apăreau periodic, iar sub pretextul voluntariatului îşi scuzau impertinenţele.

Sekai Animezation acceptă provocarea, si vrem să aducem gazetăria românească de animaţie la un nou nivel prin:

- faptul că redactorii sunt permanenţi; de asemenea, îşi asumă întreaga responsabilitate pentru materiale ;
- faptul că revista este lunară, prima zi a fiecărei luni fiind dedicată lansării (exceptând vacanţele) numărului curent ;
- faptul că vom publica folosind numai exprimarea academică ;
- faptul că prezentăm un nou nivel de accesibilitate prin diverse host-uri care oferă viteze mari de descărcare ;
- faptul că nu ne vom scuza sub pretextul voluntariatului, iar în cel mai rău caz vom anula categoria respectivă pentru numărul respectiv ;
- faptul că vrem ceva riguros, organizat, profesional, pertinent pentru fenomenul manga/anime.

De asemenea, sunteţi bineveniţi să vă alăturaţi echipei; detalii pe site.

Din câte am văzut pe site, s-au ţinut până acum şi au scos pe 1 un număr nou.

duminică, 18 octombrie 2009

Cele mai amuzante massuri din istoria prostiei


De necrezut dar adevărat !!!! Scrie numele tău de trei ori la rând apoi şterge tot.După aceea apasă shift+ alt+ ctrl+ tab +esc+ enter+ del+ F1+ F2+ F3 + F4+ F5+ F6+ F7 + F8+ F9+ F34 , apoi restartează calculator apoi singe-l de tot , aruncă monitorul pe geam , calcă în picioare tastatura toarnă apă pe carcasă în timp ce e în priză , dă foc la mouse şi joacă fotbal cu boxele, apoi priveşte în oglindă şi vei vedea o faţă de IDIOT. E PE BUNE FAZA!!!! P.S Nu uita să te gândeşti la persoana iubită!!!!! . Încearcă şi tu ,trimite mai departe , nu rupe lanţul !!!! Dă-te de 15 ori cu capul de monitor , trimite acest mesaj la 5 prieteni din listă , poate ai norocul să nimereşti printre ei şi un psiholog.

Dragi obsedaţi de massuri tâmpite , citiţi şi învăţaţi că tare proşti mai sânteţi.
1.Directorul de la Yahoo nu îchide Yahoo-ul , nu-i atât de prost .
2.Nu e niciun copil cu grupa sanguină abcxyz care moar de plictiseală acută în Koreea comunistă
3.Nu îţi apare iubirea adevarătă pe monitor dacă restartezi computerul de 5 ori , sari de 3 ori pe geam şi da-i foc la primărie.
4.Nu veţi înebuni şi nu vă veţi ucide toată familia cu şurubelniţa dacă nu daţi mai departe.
5.Rugăm amatorii de massuri să dea cu capul de monitor şi să îl scoată din priză.

Vreau sa va multumesc tuturor care mi´ati trimis mass´uri pe parcursul anilor . Datorita bunatatii voastre am trecut prin urmatoarele: 1. Am citit de 170 de ori ca, contul meu de yahoo va fi sters. 2. Am cam 30000de ani plini de ghinion in fata mea si am murit deja de 671 de ori pt ca nu am dat toate mass-urile mai departe. 3. Mi-am sacrificat o mare parte din economii pt micutul Ionut care saracul de el e de 3 ani tot nou nascut si in spital in stare critica. 4. Telefonul meu gratuit Nokia nu a ajuns la mine niciodata si nici televizoarele si miile de dolari nu isi fac simtita prezenta.5.Mama mea cica ar fi trebuit sa moara de vreao 543 de ori da e teafara si vie.6..chiar ms

Vreau să mulţumesc tuturor celor care mi-au trimis massuri de-alungul anilor. Datorită inteligenţei voastre precare am trecut prin următoarele :
1.Am fost ameninţat de 273 de ori că îmi va fi închis contul de Yahoo dacă nu trimit mai departe.
2.Am cam 382190321 ani plini de ghinion în faţa mea şi am murit deja de 529 de ori pentru că nu am dat toate mass-urile mai departe.
3.Mi-am sacrificat o mare parte din economii pentru micuţul Ionuţ care săracul de el de 3 ani tot nou născut şi în spital în stare critică .
4.Telefonul meu gratuit Nokia nu a ajuns la mine niciodată şi nici televizoarele şi miile de dolari nu îşi fac simţită prezenţa.
5.Mama mea cică ar fi trebuit să moară de 2389 ori pentru că nu am trimis mai departe, dar e teafără , vie.

Mulţumesc!

Nu numai în România se întâmplă...

Cum joc şi eu starcraft destul de des şi fac parte din echipa #1 din România , Night Creatures, ( da, să se oftice cei din pN , puţin numa' ) sânt la curent cu International Cyber Cup ( iccup) #1 starcraft ladder peste 280.000 playeri sezonul trecut.

Înţelegeţi faza din print screenul de mai jos , unk , webmaster-ul iccup-ului a scris un blogpost pe iccup despre asta , se pare că au vrut să facă serveru mai bun aşa că au adăugat nişte rami , trebuia să îi adauge în ziua respectivă ... şi i-au adăugat , numai la alt server .

După 5 minute bune de râs ironic ( probabil ) a updatat postul cu informaţii. Laugh , it's funny xP

marți, 22 septembrie 2009

Ce a mai făcut Athelfirth... :D

Click pe poză pentru varianta citibilă.

I'd rather not comment .
Eu am votat a 2 a opţiune , dar dintr-un unknown reason nu s-a pus ... ( ironic nu?)

marți, 21 aprilie 2009

Îţi trăieşti viaţa pe forum?(lol)

Scout-ând pe forumuri după prostie ( sincer ,nu prea a fost nevoie să caut,a fost de ajuns să încerc să citesc un thread , oricare) am dat peste un user disperat , cu o poză la signature , o poză la care nu m-am putut abţine , şi am postato aici:


Te simţi Marginalizat?

Nu ai prieteni? Familia Te-a uitat?

Îţi trăieşti viaţa pe forum?

Iar ei vor să îţi ia şi ce ţi-a mai rămas?

Ţi-au şters topicuri şi posturi?

Ai luat ban sau avertisment nevinovat?

Ţi-au distrus viaţa socială?

Spune NU! Abuzurilor moderatorilor!

A.M.A.B

All Moderators Are Bastards!



O Campanie iniţiată de Antena paişpe’

Aşa e , moderatorii distrug vieţi!Până acum 824 de persoane s-au sinucis din cauză că le-au fost şterse posturile, threads-urile sau pur şi simplu corectate gramatical.* Sursa Taraf TV *

Dacă nu vreţi să fiţi părtaşi la moartea altor 267 în zilele care urmează , spune-ţi DA! manelelor,ăăăă , adică Nu Moderatorilor!th_003_

© Tensaijy 2009